Image1\
 

 

BaňkováníBaňky ve tvaru zvonečků ( různých velikostí ) jsou pomocí podtlaku, který se v nich vytváří pomocí speciální pistole,případně teplem, připevňovány na problematická místa na těle klienta. To, co příznivě pomáhá, je právě vytvořený podtlak, teplo a cílené působení na akupresurní body. Je-li baňka přisáta s menším podtlakem, lze s ní pohybovat, tedy provádět masáž.

Je to metoda velmi stará, známá již ve starověku a používaná nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Sázení baněk bylo oblíbeným druhem „odváděcí léčby", kdy se z organismu odváděly jedovaté látky.

Baňky působí fyzikálně, reflexně, ale taky metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny Účinek baňky lze zesílit tím, že je přikládáme na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body. Baňkami se dá i masírovat. Záda se před aplikací namažou emulzí či olejem a přisátou baňkou se pak "jezdí" ve svislé ose většinou podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy. Je to masáž, jejíž účinek ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit. Masážní baňku lze nahřát a prokrvit tak i některé klouby, které velmi dobře reagují na tuto metodu.Baňkování

Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocněni, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čistění, zapojuje se lymfatický systém, tělo odvádí lymfatickými drenážemi z těla ven veškeré únavové a toxické látky, je tedy velmi důležité zvýšit pitný režim. Zamodralá kola se na kůži postupně ztrácí, doba je různá, od 3 do 10 dnů.

Aplikace baněk je jednou z metod alternativní medicíny, které moderní medicína zčásti uznává a dokonce přebírá.

Aplikace:

  • Protažení, prokrvení a uvolnění svalů - vhodné pro klienty s větším množstvím zatuhlé a pevné svaloviny. 
  • Reflexní - ozdravné. Harmonizačně ovlivňuje vnitřní orgány na jejich meridiánech
  • Probouzí činnost lymfatického systému člověka, z jehož těla jsou následně odplavovány toxické látky (škodliviny). 
  • Ozdravná léčba baňkami na bodech a drahách (meridiánech) jednotlivých orgánů probíhá 1x týdně v sérii cca 10 po sobě jdoucích ošetření.

Nevhodné (kontraindikace) pro:

  • Akutní trombozy a tromboflexibility (záněty žil hluboké i a povrchové)
  • Rozsáhlé varixy (křečové žíly) ... nevhodné v lokalitě výskytu
  • Aneurisma - výduť ... nevhodné v místě lokalizace
  • Akutní otevřená rána, hnisavá infekce
  • Maligní onkologické diagnózy

 

ceník

ošetření

1 ošetření

980,- Kč

 

Nepřehlédněte

Máme otevřeno 7 dní v týdnu 

od rána do večera - tak, jak se hodí Vám 

Zavolejte, objednejte se ! 

Akce

Od 10.4. do 30.4.2022

nabízíme slevu na SOLARIUM 

Při zakoupení předplatného 150 min 

Cena za minutu 10,- Kč

Nezapomeňte

Zastavte se u nás alespoň

měsíc před dovolenou

na ošetření, zbavíte se celulitidy,

zhubnete a budete se cítit skvěle